“Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yepyeni kardeşlik İklimiyle gireceğiz”

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan:

-“2023 seçimleri sadece dev eserler, hizmetler, büyüme ve kalkınma için değil yeni bir birlik beraberlik, birinci sınıf demokrasi için de başlangıç olacak”

-“Kimseyi, AK Parti iktidarlarının getirdiği konfor ve refahtan geri götürmeyeceğiz. İnsanların tüketim alışkanlıklarını, içinde bulundukları yaşam tarzını, taleplerini karşılama oranlarını gün geçtikçe daha da artıracağız”

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Türkiye’de Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yepyeni bir kardeşlik iklimiyle girileceğini belirterek, “2023 seçimleri sadece dev eserler, hizmetler, büyüme ve kalkınma için değil yeni bir birlik beraberlik, birinci sınıf demokrasi için de başlangıç olacak” dedi.

Arslan, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Vefa Buluşmasında” partililere hitap etti.

Seçimlere çok az bir vaktin kaldığına dikkati çeken Arslan, “Bizim Cumhurbaşkanı adayımız belli, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan” ifadesini kullanarak, Cumhur İttifakının karşısında yer alan 6’lı masanın henüz adayının belli olmadığına işaret etti.

Arslan, 6’lı masanın adaylarını yıpranma endişesiyle açıklayamadığını ancak bir kişinin gayri meşru iş ve ilişkileri bulunduğu için yıpranabileceğini anlatarak, “İşte muhalefet bu necip milletin, bu kadim devletin ve medeniyetin başına gayrı meşru bir ismi layık görecek kadar basiretsiz, yeteneksiz ve bu topraklara yabancı” diye konuştu.

Muhalefetin yıllarca millete liyakat, ehliyet dersleri verdiğini ve bunu yapan ana muhalefet partisinin başında ise girdiği bütün seçimleri kaybettiği halde koltuğuna yapışan bir kişinin bulunduğunun altını çizen Ali İhsan Arslan, muhalefetin Türkiye’ye cumhurbaşkanı olarak kontrol edilmesi kolay, iradesi zayıf, yetenekleri ve ehliyeti kısıtlı birini aradığını vurguladı.

6’lı masada bulunan parti genel başkanlarının birisinin “eşgüdüm kurulu” teklif ettiğini, bir diğerinin altı genel başkanın da cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı bir formülü açıkladığını anımsatan Milletvekili Arslan, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bunlar Cumhurbaşkanı değil kurşun asker arıyor. Bunlar Cumhurbaşkanı değil emir eri istiyor.

Bunlar memleketi liyakatli, ehliyetli, tecrübeli birinin idare etmesini değil altı partinin kamuyu yağmalamasını istiyor. Bunlar parlamenter sisteme döneceğiz derken; Tek Parti dönemi oligarşisine dönüyor. Bunlar Meclis’i adeta devre dışı bırakıp yönetimin üstünde vesayet kurulu oluşturmak istiyor. Bunların tek derdi, Türkiye’yi koalisyonlar döneminin karanlığına geri götürmek!

90’lara dönmek istediklerini zaten söylüyorlardı ama bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Kafalarındaki sistem, koalisyonlardan bile kötü… Tam bir kaos düzeni teklif ediyorlar. Halbuki bu millet bize 20 yıldır, istikrar nedeniyle, güven nedeniyle destek oldu.”

Milletvekili Arslan, Türkiye’nin istikrarsızlık, siyasi çatışmalar ve politikacıların sokaklara, topluma yansıyan kavgalarından çok çektiğini anlatarak, 6’lı masanın herkesin herkesle kavga edeceği bir sistemi dayatmak istediğini kaydetti.

Milletin bunlara prim vermeyeceğinden, destek olmayacağından emin olduğunun altını çizen Arslan, bu noktada AK Parti teşkilatlarının devreye girerek her yerde vatandaşlara yılmadan gerçekleri anlatması gerektiğini söyledi.

-“Bu ülkede sorumsuz, bencil, kendi ikbalini düşünen bir muhalefet var”

“Halkımızın onların parlak sözlerine kanmamaları bizim elimizde” diyerek AK Parti teşkilatlarına düşen görevi hatırlatan Arslan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Masadan bir genel başkan alenen söyledi, birisinin bile talebi karşılanmazsa kriz çıkacağını ifade etti. Düşünebiliyor musunuz, dünyanın neresinde seçimlere hazırlanan partiler veya ittifaklar, halkına kriz vaat eder? Maalesef bu ülkede öyle sorumsuz, bencil, kendi ikbalini düşünen bir muhalefet var ki, yıkacağız da diyor, kriz çıkarırız da diyor. Biz iktidar konumunda o kadar çok hizmete, o derece dev esere rağmen hala yeni projeler, programlar, hizmetler vaat ediyoruz. İşte Cumhurbaşkanımız her hafta sonu bir ilde milletimizle buluşurken onlarca yeni açılış da yapıyor. Biz hizmete doymuyoruz, doymayız da…”

Arslan, muhalefet partilerinin vatandaşa sunduğu projesi, vaadi olmadığına dikkati çekerek, muhalefetin elindeki tek argümanın küresel enflasyonun Türkiye’deki yansıması olduğunu, muhalefetin dünya çapındaki enerji krizinin yükselttiği fiyatlardan medet umduğunu dile getirdi.

AK Parti iktidarlarının daha önce de birçok defa krizlerden, buhranlardan güçlenerek çıktığını hatırlatan Ali İhsan Arslan, “2001 krizini tamir ettikten hemen sonra 2008 krizi bizi yakalayıverdi. Ama hamdolsun onu da zayiatsız atlattık. 2018 küresel ekonomi bunalımına, salgın ve Rusya-Ukrayna Savaşı eklendi ama ne bir bankamız iflas etti, ne dış borç aldık, ne finans sektörümüz çıkmaza düştü… İşten çıkarmalar yaşanmadığı gibi istihdamı artırdık. İhracatı yükselttik. Yeni sanayi tesisleri açtık, açıyoruz” diye konuştu.

Hükümetin EYT, emekli ve memurlara yüksek maaş zammı gibi konularda Hazineye yeni yükler binmesine rağmen bunları rahatlıkla karşılayabildiğini ifade eden Arslan, “Kimseyi, AK Parti iktidarlarının getirdiği konfor ve refahtan geri götürmeyeceğiz.

İnsanların tüketim alışkanlıklarını, içinde bulundukları yaşam tarzını, taleplerini karşılama oranlarını gün geçtikçe daha da artıracağız. Yeni konut projeleriyle ev sorununu çözeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımız Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini hayata geçirdi. Bunu tamamlayacak olan yine bizim iktidarımız” değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefetin iktidara gelse, hazır buldukları, yürüyen hizmetleri bile tamamlayamayacağının altını çizen Arslan, “Bunlar bizim gibi emekliye, memura, işçiye bırakın yüksek maaş zammı vermeyi, maaşları bile ödeyemez. Yine ortaklar arasında kavgalar, erken seçim kararlarıyla ülkenin, milletin geleceği heba edilir. Görünen köy kılavuz istemez. Daha seçilmeden nasıl idare edemeyeceklerini anlatmaya başladılar” dedi.

-“Sanırsın ki bunlar bizim muhalefetimiz değil rakip ülkelerin temsilcisi!”

Yerli otomobilden Ayasofya’nın açılışına, başörtüsünden İHA teknolojisine kadar tüm kazanımların tehlike altında olduğu uyarısında bulunan Milletvekili Arslan, “Zaten bir masa üyesi, ittifaklarının adeta sözcüsü gibi İHA ve SİHA’larımıza saldırmaya başladı bile. Türkiye’yi teknoloji ve sanayide öne çıkaran bu dev projeler şimdiden büyük tehdit altına girdi. Sanırsın ki bunlar bizim muhalefetimiz değil rakip ülkelerin temsilcisi!” ifadelerini kullandı.

“İstikrarın sürmesi, yatırımların devamı, kazanımlarımızın kayba çevrilmemesi için tüm gücümüzle çalışmaya, sandıktan yüksek oy oranıyla çıkmaya mecburuz” diyen Arslan, şimdi de milletin gönül rahatlığıyla “evet” diyebileceği bir anayasa yapmak zorunda olduklarını kaydetti.

Meclis’e sunulan anayasa değişikliyle başta başörtüsü olmak üzere, özgürlükleri, kişisel hakları, anayasal güvenceye almayı hedeflediklerini anlatan Arslan, sözlerine şöyle devam etti:

“2023 seçimleri sadece dev eserler, hizmetler, büyüme ve kalkınma için değil yeni bir birlik beraberlik, birinci sınıf demokrasi için de başlangıç olacak. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yepyeni kardeşlik iklimiyle gireceğiz. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyecek bir anayasa, mutabakat atmosferi de inşa edeceğiz. Vesayet odaklarını cesaretlendiremeyecek, herkesin kendi işini yapmasını sağlayacak bir kamu şekillendireceğiz. Bu uğurda çok yol aldık. Ama işimiz hala bitmedi. Aslında yeni başlıyor da diyebilirim.”

Ali İhsan Arslan, parti teşkilatındaki görevleri bir bayrak yarışına benzeterek, “Ortada bir başarı varsa bu bayrağı en son eline alıp ipi göğüsleyenin değil yarışın her aşamasında bayrağı yere düşürmeden arkadaşına devredendir aynı zamanda. İlk bayrağı taşıyan arkadaşlarımız bayrağı, 2007, 2011, 2015, 2018 seçimlerinde bu davayı daha ileri götüren başka dava arkadaşlarımıza devretti” diye konuştu.

Her teşkilat mensubunun siyasetin her kademesinde görev alıp, pişerek tecrübe kazandığını sözlerine ekleyen Arslan, AK Parti’nin en büyük başarısının her zaman halkla birebir teması çok sağlam tutması olduğunun altını çizdi.

Vatandaşlara enflasyon ortamının değil klasik AK Parti hizmetlerinin, istikrarın devam edeceğinin iyice anlatılması gerektiğini aktaran Arslan, “Bitmez zannettiğimiz, artık hayatımızı tamamen değiştirdi zannettiğimiz salgın bile bitti. Enflasyon da bitecek… Vatandaşımıza tepkileriyle değil, suhuletle karar vermesi gerektiğini anlatmalıyız” tavsiyelerinde bulundu.

Hazreti Muhammed’in “Biriniz ayakta iken öfkelenmişse otursun” öğüdünü ve “mutluyken söz verme, kırgın ve üzgünken cevap verme, kızgın ve sinirliyken karar verme” sözünü hatırlatan Arslan, “Bizim milletimiz basiretli, ferasetli, sağduyuludur, kızgınken, öfkeliyken bunu yenip suhuletle karar verecektir.

Kalkınmış, büyük Türkiye’yi de bu feraset, basiret kuracak, inşa edecek, inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.