AK Parti Ankara Milletvekili Arslan:

-“Savunma sanayisi güçlenen, ekonomik hacmi büyüyen, üretimi ve ihracatı artan, dış politikasıyla kendini bulan bir Türkiye var”

-“Ekonominin hemen darma duman olduğu, iktidarın anında yalpaladığı dönemler artık mazide kaldı”

-“Bizim insanımız kendisine silah sıkan, pusu kuran, evlatlarını öldürenlerle ittifak kurulmasını istemiyor. Milletimizin ne istediğini umursamıyorlar”

-“Şiddetin, öldürmenin, hele kadın ve çocuklara yapılan kötülüklerin, hiçbir mazereti olamaz”

-“İnsanların inançları ve yaşam tarzları üzerinden ayrılık-gayrılık yapmak, çatışma ortamı hazırlamak ülkeye zarar verir”

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Türkiye’deki muhalefetin teröristle fotoğrafı ortaya çıkan birine tepki bile koyamamasını eleştirerek, “Milletimiz bu muhalefetten kimseye fayda gelmeyeceğinin farkında. Bizdeki muhalefet, teröre bulaşana tepki bile koyamıyor” dedi.

Muhalefetin Türkiye’deki gelişmeleri adeta yok saymasının da milletten tepki çektiğini belirten Arslan, geçmişte toplu iğne bile üretilemediğini anımsatarak, “Artık savunma sanayisi güçlenen, ekonomik hacmi büyüyen, üretimi ve ihracatı artan, dış politikasıyla kendini bulan bir Türkiye var” değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye ve dünyada koronavirüs salgınıyla başlayan küresel ekonomik krizi ve buna bağlı oluşan siyasal gelişmeleri değerlendirdi.

Milletvekili Arslan, üçüncü yılına giren salgında Türkiye’nin pandemiyi iyi göğüsleyen, hasarı en aza indirgeyen ülkelerden biri olduğuna dikkati çekti.

Dünyada arzulanan düzeyde bir dayanışma ve yardımlaşma olmasa da ülkelerin salgınla mücadelede eşgüdümlü hareket etmeye çalıştıklarının altını çizen Arslan, “Pandemiyle alevlenen küresel kriz ülkemizi de etkiledi. Kur kriziyle bir sarsıntı yaşadık ama durumu çabuk toparladık. Durumu önceden iyi okumaya odaklanarak, sıkıntıları en doğru tedbirlerle göğüslemenin gayreti içinde olduk ” değerlendirmesinde bulundu.

Salgının istihdamı vurduğunu, enerji krizi çıkardığını, küresel lojistik, ticaret sorununu kamçıladığını, fiyatları artırdığını, sağlık sistemlerine, onun da ülkelerin ekonomilerine zarar verdiği anlatan Arslan, Türkiye’nin isabetli politikalarla bu devasa sorunları en az ziyanla atlatan ülkelerden biri olmayı başardığını kaydetti.

Ali İhsan Arslan, Türkiye’nin bu dönemde istihdamı kısa sürede eski seviyesine getirdiğini, çalışan maaşlarına kimsenin beklemediği oranda zam yaptığını, enerji fiyatlarındaki artışı gerçek anlamda vatandaşına yansıtmamaya özen gösterdiğini ve ihracatı, büyümeyi artırdığını belirtti.

Türkiye’nin küresel sıkıntılar karşısında sergilediği başarının 19 yılda her darbeye her sarsıntıya dayanıklı bir sistem kurduğunun en somut kanıtı olduğunu aktaran Milletvekili Arslan, “Ekonominin hemen darma duman olduğu, iktidarın anında yalpaladığı dönemler artık mazide kaldı” dedi.

Arslan, Türkiye’nin geçmişte toplu iğne bile üretemediğini anımsatarak, “Bugün ise savunma sanayisi güçlenen, ekonomik hacmi büyüyen, üretimi ve ihracatı artan, dış politikasıyla kendini bulan bir Türkiye var. Geçiş döneminde bazı sıkıntılar olsa da Türkiye’miz, kendi arabasını, kendi uçağını yapma hedefini bugün fiiliyata geçirmiş durumdadır. Bunu yapmayıp tamamıyla dışa bağımlı kalsaydık, büyük güçler bizden övgüyle söz ederlerdi” şeklinde konuştu.

“Üretmediğimiz, yetiştirmediğimiz sürece krizlerle karşılaşmaya, yoksullukla boğuşmaya mahkumiyetten kurtulamayız” diyen Milletvekili Arslan, pandeminin ülkelerin en azından temel ihtiyaç maddelerini kendilerinin üretmesinin önemini ortaya koyduğunu ifade etti.

Çin’in tek başına en büyük üretim üssü olmasının, sektörel tekelleşmenin yanlışlığını bütün devletlerin gördüğünü kaydeden Arslan, “Üretimde ve tedarikte tek bir ülkeye bağımlı olmanın yanlış olduğunu herkes anladı” vurgusunda bulundu.

Ülkelerin yerli üretimin kıymetini anladığı bir süreçte Türkiye’deki muhalefetin her haliyle öncü ve cazip olan yerli otomobile çamur atarak, küçümsediğine dikkati çeken Milletvekili Arslan, muhalefetin “bazı parçaları dışarıdan geliyor” diyerek “bu arabanın neresi yerli” sorusunu gündeme getirdiğini söyledi.

– “Muhalefetin milletine ve ülkesine bu denli yabancılaşması dehşet vericidir”

“Muhalefetin milletine ve ülkesine bu denli yabancılaşması dehşet vericidir” ifadesini kullanan Ali İhsan Arslan, Apple firmasının ürünlerini Çin’de ürettiğini ancak Apple’nin ABD malı olduğu örneğini verdi.

Milletvekili Arslan, “Muhalefeti her şeye çamur atmak zannedenler kendilerine şu soruyu sormalı: Bu millet bu iktidara, nasıl oluyor da 19 yıldır teveccüh göstermeye devam ediyor? Niye muhalefete yönelmiyor? Cevabı basit: Çünkü bu millet, muhalefette bir ışık görmüyor. Kendisi karanlıkta olan, başkasını aydınlatamaz. Bizim ülkemizdeki muhalefetten, ülkeye ve millete yarar gelmeyeceğini herkes biliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’deki muhalefetin milletin isteklerine kulak asmamayı marifet zannettiğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

“Bizim insanımız kendisine silah sıkan, pusu kuran, evlatlarını öldürenlerle ittifak kurulmasını istemiyor. Milletimizin ne istediğini umursamıyorlar. Çünkü ittifaklarını kurduran irade, onları böyle yapmaya zorluyor. Meclis’teki bir vekilin, bir teröristle fotoğrafları ortaya çıkıyor! Ama onların yüzleri bile kızarmıyor. Vicdanları sızlamadığı gibi özeleştiri yapmak akıllarına bile gelmiyor. Silahla, şiddetle siyaset yapılmaz! 200 yıldır çatışmaların, savaşların, saldırıların içinde bulunmaktan yorulan milletimiz artık huzur, güvenlik, istikrar, konforlu bir hayat istiyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bunu biz sağladık.”

Küresel krizle bağlantılı yaşanan sıkıntılardan da haberdar olduklarını belirten Arslan, “Ama bu sıkıntıları çözüme kavuşturacak olan da yine bizleriz. Milletimiz, mevcut sıkıntıları da yine AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın çözebileceğini gayet iyi biliyor” dedi.

Muhalefetin milleti kutuplaştırmak için, bölmek, ayrıştırmak için sadece provokasyon arayışında olduğu uyarısında bulunan Milletvekili Ali İhsan Arslan, muhalefetin istihdamdaki sıkıntıları, gençlerin daha iyi bir gelecek beklentilerini ve hatta kadına şiddeti bile siyaset malzemesi yapmasını eleştirdi.

Arslan, kadına şiddetin maalesef toplumun bir gerçeği olduğuna değinerek, iyileştirmelere, yasal düzenlemelere rağmen sadece alt gelir grubunda değil, kentli, eğitimli, orta ve üst sınıflarda da sorunun varlığını koruduğunu anlattı.

“Şiddetin, öldürmenin, hele kadın ve çocuklara yapılan kötülüklerin, hiçbir mazereti olamaz” diyen Arslan, bu sorunla her koldan mücadelenin gelecek süreçte de AK Parti’nin öncelikleri arasında yer almaya devam edeceğinin altını çizdi.

Toplumsal sorunların faturasını iktidara kesmenin ve bunları bir kutuplaştırma malzemesine dönüştürmenin hiç kimseye fayda getirmeyeceğine vurgu yapan Arslan, “İnsanların inançları ve yaşam tarzları üzerinden ayrılık-gayrılık yapmak, çatışma ortamı hazırlamak ülkeye zarar verir” uyarısında bulundu.