Seçim çalışmalarına bugün Lalahan’da başlayan Ali İhsan Arslan, Lalahan Merkez Camii’nde Cuma namazını kıldı.

Arslan namazın ardından Lalahan’da bulunan ‘Altın Petek’ bal paketleme ve ambalajlama fabrikasında Hicri yılbaşı nedeniyle verilen yemek programına katıldı.

342A2107

Arslan: “ İstikrar İçin AK PARTİ”

Hicri yılbaşı için Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda söz alan Arslan, “7 Haziran seçimlerinde AK Parti olarak tek başına iktidar olamadık. Bugün 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’yi tek başına iktidar yapmak için desteğinizi istemek ve Hicri Yılbaşınızı kutlamak amacıyla aranıza katıldık” dedi.

Irak ve Suriye’nin içerisinde bulunduğu kaos ortamının her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Arslan “Bu durum ülkemizi de etkiliyor. Ortadoğu’da kaosun sonlanması ve ülkemizde istikrarın sürmesi için AK Parti’ye destek vermenizi talep ediyorum” diyerek sözlerine devam etti.

Yemek programına katılan ve Lalahan sakinlerinden olan Gümüşhaneli Recep Amca, “Benim oyum Alparslan Türkeş varken daima olarak MHP’ye idi. Ne zamanki Alparslan Türkeş öldü o zamandan beri oyumu AK Parti’ye veriyorum” dedi.

Bir dönem AK Parti’ ye de kızdığını ve oy vermediğini dile getiren Recep Amca “Lalahan’a Ali İhsan Arslan Bey’in geleceğini öğrenince kızgınlığım sebebiyle önce görmek istemedim. Ama ikna ettiler ve programa katıldım ve Ali İhsan Beyle görüşmemin ardından AK Parti’ye oy vermeyi tekrar düşünmeye başladım” dedi.

342A2195

Arslan: “Araba kullanmayı ilk bu model bir Mercedes’te öğrendim”

Fabrika sahibi Şaban Ençetin’in 1976 model Mercedes’ini gören Ali İhsan Arslan, araba sürmeye ilk olarak bir Mercedes’le başladığını söyledi. Bunun üzerine araç sahibi Şaban Ençetin de arabasının hikayesini anlattı: “Bu aracı uzun yıllar kullandıktan sonra sattım. Aradan geçen 20 yılın ardından oğlum Mustafa, 2013 yılında trafik kayıtlarından aracı bularak tekrar satın aldı. Aracı restore ettirdikten sonra doğum günüm olan 1 Ocak’ta bana hediye etti. O yüzden aracımın manevi değeri bende çok büyüktür.”

Katıldığı yemek programının ardından seçim çalışmalarını Elmadağ’da sürdürmek üzere Lalahan’dan ayrılan Ali İhsan Arslan, fabrika çalışanlarına ve programa katılan halka teşekkürlerini sundu.