KAHRAMANKAZAN – 18.03.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Kahramankazan Belediyesi’nin konferans salonunda bugün yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da ülke çıkarını göz önüne alarak oy kullanmanın önemini vurgulayarak, “İdeolojik yaklaşımları ve düşünce farklılıklarını bir kenara bırakalım. Odaklanmamız gereken nokta, neyin ülke yararına olacağı meselesidir” dedi.

Daha ziyade “Mücahit Arslan” ismiyle tanınan AK Partili Arslan, iş adamları, esnaf ve STK temsilcilerinden oluşan davetlilere, “Mevcut durum tüm sorunlarıyla aynen devam mı etmeli? Yoksa Türkiye, Anayasa değişikliği sayesinde, bugüne oranla çok daha dinamik, çok daha işlevsel, çok daha istikrarlı bir yönetim sistemine mi kavuşmalı?” diye sorarak, tercihin Evet’ten yana olması gerektiğini vurguladı.

Arslan, konuşmacı olarak gittiği Kahramankazan’da, esnaf ve çalışanları da ziyaret etmesinin yanı sıra merkez taksi durağında sürücülerle, kahvehanede vatandaşlarla hasbihalde de bulundu.

“Partili Cumhurbaşkanı doğru olandır”

Arslan, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün organize ettiği toplantıdaki konuşmasının ardından, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi ne kadar doğru olacaktır?” sorusuna cevaben, “Yeni sistemde, Cumhurbaşkanı adayının partili olup olmaması kendisine bırakılıyor. Şu anki sistemde Cumhurbaşkanı ‘tarafsız’ sayılıyor; ama bu sadece sözde kalıyor. Dolayısıyla partili Cumhurbaşkanı doğru olandır” dedi.

Arslan, “Yeni sistemle birlikte bu sorun aşılacak; fiiliyatta zaten mevcut olan durum yasal hale gelecek. Dolayısıyla partili Cumhurbaşkanlığı, şeffaflığı ve dürüstlüğü getirecek. Doğru olan da budur. Lakin muhalefet bunu art niyetli kullanıyor” diye konuştu.

Şehit ailesine taziye

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, Kazan Belediyesi’ndeki sohbet toplantısının ardından 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine direndiği esnada şehit düşen Ömer Takdemir’in (20) ailesini de ziyaret etti. Arslan, taziye ziyaretinde bulunduğu Takdemir ailesine, Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı tak dim etti.