Arslan Mamak’ta işadamlarıyla bir araya geldi

ANKARA – 21.03.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Mamak ilçesinde yer alan Piroğlu İnşaatta iş adamları ile bir araya geldi. Daha ziyade “Mücahit Arslan” olarak tanınan AK Parti Milletvekili Arslan, Mamaklı iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için bir aydan daha kısa bir süre kaldığına dikkati çekerek, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte vesayetten kurtulmak istiyoruz. Yapılmak istenen değerli ve önemli projeler, mevcut sistemde, bir şekilde vesayet odakları tarafından engellenebiliyor. Vesayet odakları kimi zaman üniversiteyi, kimi zaman sendikayı, kimi zaman yargıyı kimi zaman da darbeyi kullanıyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile bu tür engellemeler ortadan kalkacak ve vesayetçi sistem gücünü kaybederek tarihe karışacak. Sonuç olarak daha hızlı ve istikrarlı büyüyen bir Türkiye olacak” dedi.

“Babadan oğula geçen yönetim anlayışı yok”

Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan konuşmacı olarak katıldığı programda kendisine yönetilen soruları da yanıtladı. Arslan kendisine yöneltilen “Cumhurbaşkanının ölmesi durumunda ülke yönetimi yönetenin oğluna mı geçecek?” sorusuna cevaben mevcut sistemin buna daha açık olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhurbaşkanının ölmesi durumunda Cumhurbaşkanı yardımcısı 45 gün vekâleten görev yapar. 45 Gün içerisinde Cumhurbaşkanlığı seçimi yenilenir. Yönetimin ölen Cumhurbaşkanının oğluna geçmesi gibi bir durum yok. 45 gün içerisinde yine yapılacak seçimde adaylar arasından yüzde 50 + 1 ‘i alan aday Cumhurbaşkanı olarak seçilir” dedi.

Ali İhsan Arslan Mamak’ta Mutlu taksi durağını da ziyaret ederek taksi şoförlerinden referandum için destek istedi. Arslan aynı zamanda Başak Mahallesi’nde Doğu ve Güneydoğulu İş Adamları Derneği toplantısına da katıldı.