AŞTİ’deki toplantıda otobüs firmaları ve acente temsilcileriyle buluşan AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, referandum kampanyası çerçevesinde Çankaya’da çeşitli ziyaretlerde de bulundu.

ANKARA – 27.03.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, AŞTİ’de otobüs firmaları ve acente temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğinin halktan da onay almasının akabinde Cumhurbaşkanının seçmenlere bizzat hesap vermek durumunda kalacağına işaret ederek, “Cumhurbaşkanını millet denetleyecek” dedi.

Daha çok “Mücahit Arslan” olarak tanınan AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, 16 Nisan halk oylamasında neden Evet oyu verilmesi gerektiğini anlatmak için yaptığı çalışmalar çerçevesinde bugün Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) ulaşım sektörünün çalışanlarıyla bir araya geldi.

AK Parti Milletvekili Arslan, otobüs firmaları ve acente temsilcilerinin sorunlarını da dinlediği toplantıda yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanı zaten doğrudan halk tarafından seçiliyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhurbaşkanı artık yürütme makamı olacağı için seçimdeki vaatlerini hayata geçirmek zorunda olacak. Aksi taktirde, 5 yıl sonra yapılacak seçimi kaybetmek, halktan oy alamadığı için seçimi koltuğunu kaybetmek durumunda kalabilir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı halk tarafından denetlenmiş olacak. Aldığı yanlış kararların hesabını doğrudan millete vermek durumunda olacak” dedi.

“Gündemimizde erken seçim yok”

Arslan, AŞTİ’deki toplantıda, dinleyicilerin sorularını da yanıtladı. AK Parti Milletvekili Arslan, “Halk oylamasından ardından sizce bir erken seçim gözüküyor mu?” şeklindeki soruyu şöyle cevapladı:

“2019’dan önce bir seçim yok. Gündemimizde erken seçim yok. Malumunuz 2019’un Mart ayında yerel seçimler yapılacak. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı sistemine halkımızın Evet demesi durumunda da, 3 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Yeni düzenlemeye göre milletvekili seçimi de Cumhurbaşkanlığı seçimiyle aynı tarihte olacak”.

Çankaya’da yaşlılarla sohbet

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Altınçatı Yaşlı Bakım Merkezi’nin sakinlerini de ziyaret etti.

Merkezin sakinleriyle sohbet eden, onların tecrübelerini ve görüşlerini dinleyen Arslan, hasbihal esnasında referandum sürecine de değindi.

Arslan, konukseverliklerinden, nezaketlerinden ve sohbetlerinden dolayı kendilerine şükranlarını sunduğu merkezin sakinlerinden hem dua hem de referandumda ‘Evet’ oyu için destek istedi.

AK Parti Milletvekili Arslan, gün içerisinde TÜGİAD Derneğini ve Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonunu da ziyaret etti.