AK Parti Ankara Milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, Sincan Lale Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı.

Sincan’da esnaf ziyaretleri de yapan Arslan, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Sincanlı gençlere özel ilgi gösteren Arslan, gençlerin sorularını yanıtlayarak AK Parti’nin gençlere yönelik vaatlerini aktardı. “Sizler de gelecekte ülkeyi yönetmeye aday kişilersiniz” diyen Arslan, gençlere gelecekte nerede olursa olsunlar AK Parti’nin yanında olacakları konusunda güveninin tam olduğunu söyledi.

342A0327

Arslan: Kimliğimdeki adımın Ali İhsan olduğunu ilkokulda öğrendim

Sincan AK Parti İlçe Gençlik Kolları üyeleriyle de bir araya gelen Arslan’a “Mücahit” isminin öyküsü soruldu. Yönetim kurulu üyelerinden Alperen Yılmaz “Yakın çevreniz size Mücahit Arslan olarak hitap ediyor. Bizler sizi Ali İhsan Arslan olarak tanıdık. ‘Mücahit’ ismini bilmiyoruz. Bize bu konuda bilgi verir misiniz?” dedi.

Arslan,  soruyu “Aslında bana Mücahit Arslan diyorlar, niye size ‘Ali İhsan’ diyorlar diye sorarsan daha doğru olur” diyerek karşıladı.

Arslan’ın cevabıyla gençler tebessüm ederken, o ‘Ali İhsan’ isminin öyküsünü anlattı: “Ben Ankara doğumluyum. Ailem Diyarbakır kökenli. Ben doğduktan 1 yıl sonra babam Diyarbakır’a gittiği zaman beni nüfusa kaydetmek istiyor. Babam Mücahit koymak isteyince nüfus memuru karşı çıkarak ‘Mücahit ismi irticai bir isim’ diyor. Bunun üzerine babam Diyarbakır’a bir daha ne zaman geleceğim belli olmaz deyip; kendi ismi olan İhsan ve dedemin ismi olan Ali isimlerini birleştirerek Ali İhsan Arslan olsun diyor. Ben de böyle bir ismim olduğunu ilkokulda öğrendim. O günden beri bu ismi kullanıyorum.”

Arslan: Ülkemizi istikrarsızlaştırma çabası içerisindeler342A0322

Gençlerin tüm sorularını yanıtlayarak onların isteklerini not alan Arslan daha sonra Sincan’da Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde bulunan Karacılar Gözde Sitesi’nin sakinleriyle buluştu.

Vatandaşların soru ve taleplerini dinleyen Arslan, “Bildiğiniz gibi çok kısa süre önce, 7 Haziran’da seçimden çıktık. Fakat herhangi bir parti tek başına iktidarı yakalayamadı. İktidara en yakın Parti AK Parti’ydi. Ancak biz de tek başına iktidarı yakalayamadık” dedi. Koalisyon görüşmelerinin de neticelenmediğini belirten Arslan Türkiye’de istikrarın sağlanması için AK Parti’nin tek başına iktidar olmasının önemli olduğunu söyledi.

“Bazı gruplar ülkemizi hem dışarıdan hem içerden ciddi bir şekilde istikrarsızlaştırma çabası içerisindeler” diyen Arslan herkesin üzerine düşenin Türkiye’de istikrarı en yüksek seviyeye getirerek, dışarıdan gelebilecek istikrarsızlaştırma çabalarını etkisiz hale getirmek olduğunu belirtti. “ Bunun için de tek başına iktidarın sağlanması lazım” diyen Arslan sözlerini “Biz bu iktidara tekrar talibiz, desteklerinizi bekliyoruz” diyerek sürdürdü.

Arslan: 13 yılda çok büyük projelere imza attık

Arslan “Türkiye AK Parti dönemiyle bir istikrar buldu. Cumhuriyet tarihindeki geçmiş hükümetlerin toplam toplumsal kazancını, AK Parti 13 yılda 3-4’e katladı” dedi.

Türkiye’de çok sayıda proje yapıldığını, şehirlerin altyapı, kanalizasyon, köprü gibi ihtiyaçlarının karşılandığını söyleyen Arslan İstanbul’daki 3. Köprü, 3. Havaalanı projeleri; yine Ankara, İstanbul’daki metro çalışmaları ve saymakla bitmeyecek kadar çok projeye AK Parti hükümeti tarafından imza atıldığını belirtti. Arslan sözlerine “Biz tekrar bu projelerin ve yeni projelerin devam etmesi için oylarınıza talibiz. 7 Haziran seçimlerinde verdiğiniz destekten biraz daha fazlasını istiyoruz. Bunu bizlerden esirgemeyin” diyerek devam etti.