Arslan, OSTİM’de sanayicilerle bir araya geldi

AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, OSTİM’de sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Organize Sanayi İş Adamları Derneği (ORSİAD) toplantısına katılan Arslan, sanayicilerin sıkıntı ve isteklerini dinledi.

Arslan: MHP samimiyetsiz

Sanayicilere seslenen Arslan, “Bildiğiniz gibi 7 Haziran seçimlerinde tek başına hiçbir parti İktidarı yakalayamadı. Koalisyon görüşmeleri başladı. Yapılan koalisyon görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadığı için 1 Kasım’da seçimlerin tekrarlanmasına karar verildi” dedi.

Henüz koalisyon görüşmeleri başlamadan MHP’nin ilginç şartlar ortaya koyarak bu girişimlerin önünü tıkadığını belirten Arslan, “MHP’nin öne sürdüğü 4 şartın 3’ü Anayasanın zorunlu olan maddeleri, diğeri ise Cumhurbaşkanı’nın Başbakanlık makamı ile ilişkisini kesmesi üzerineydi. Ülkenin yönetimi için Cumhurbaşkanı ve Başbakanın ortak almak zorunda olduğu kararlar vardır. Bu da MHP’nin isteklerinde ne kadar samimiyetsiz olduğunu gösteriyor” dedi.

Arslan: Erken seçim zorunlu oldu

CHP ile gerçekleştirilen koalisyon görüşmelerine de değinen Arslan, “ CHP de AK Parti’nin iktidar döneminde gerçekleştirilen birçok proje ve kazanımlardan vazgeçmesini istedi. Bunun kabul edilmesi mümkün değildi ve dolayısıyla erken seçime gitmek zorunlu oldu” dedi.

Arslan, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye tek başına iktidarı sağlayamazsa ülke İstikrarının çok büyük sıkıntıya düşeceği ve ekonomik sıkıntıların daha da büyüyebileceği değerlendirmesi yaptı.

342A2070

Arslan: Çocukluğum OSTİM’de geçti

OSTİM’in çok geliştiğini dile getiren Arslan, “Benim çocukluğum burada geçti. Küçükken arkadaşlarımla bir araya gelerek oynayabildiğimiz tarlalar mevcuttu. O zaman çok küçüktüm, belirli bir yaşa geldikten sonra OSTİM kuruldu. Bugün buradaki ziyaretimde OSTİM’i çok güzel gördüm, çok gelişmiş. İnşallah bundan sonra çok daha iyiye gidecek” dedi.

Arslan: Siyaset sizin önünüzü açan bir yol

Sanayicilere Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasında önemli pay sahibi olduklarını söyleyen Arslan, siyasetin sadece sanayicilerin önünüzü açan, yol kötü olduğu zaman yolu açan, hava yağışlı olduğunda şemsiye tutan bir kalkan durumunda olduğunu belirtti. Arslan sözlerini “AK Parti iktidarı bunu Allah’ın izni ile devam ettirecektir. Sizlerin sorunlarını çözerek, imkânlarınızı ve tesislerinizi daha iyi bir noktaya getirebilir. Bunun için sizlerden AK Parti’ye destek vermenizi istiyorum” diyerek sonlandırdı.

OSTİM ziyaretinin ardından Polatlı ilçesine giden Arslan, Ziraat Odası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ticaret Borsası ziyaretlerinde bulundu. Daha sonra 4 yol mevkiindeki esnaflarla bir araya gelen Arslan, esnafların isteklerini dinleyerek kendilerinden destek istedi.

342A2495