Arslan, Gölbaşı’nda Karagedik Halkıyla Kucaklaştı

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali İhsan Arslan bugün Gölbaşı’ndaydı.

Arslan’ın Gölbaşı’ndaki ilk durağı Karagedik köyü oldu. Karagedik Camiisinde Cuma namazını kılan Arslan, daha sonra Karagedik Merkez Camii oturma salonu açılışına katıldı.

Cami cemaati ve bölge halkıyla bir araya gelen Arslan, “Bulunduğumuz Muharrem ayı bize örnek olması gereken bir ay. Kerbela şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Allah hem ülkemize hem de İslam coğrafyasına bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.
Karagedik

Arslan: Çözüm Süreci devam edecek

Temaslarında Kürt sorununa da değinen Arslan, “Bildiğiniz gibi Kürt sorunu Türkiye’nin en önemli meselelerinden bir tanesi. AK Parti iktidarında Kürt sorununa yönelik çözüm arayışları büyük bir ivme kazandı. AK Parti çözüm süreciyle Kürt sorununun çözülmesine büyük destek verdi. Fakat ne hikmetse, içerden ve dışarıdan birçok kesim bunu bozmaya çalıştı. Geldiğimiz noktada bu sürecin bozulmasına çalışanlar ilerlemiş gözüküyor. Fakat Allah’ın izniyle biz bunları tekrar boşa çıkartarak çözüm sürecini devam ettireceğiz” dedi.

Türk- Kürt kardeşliğini tesis etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Arslan, “Bunu tesis edeceğini ifade eden kesimler kurdukları siyasi partiyle kardeşliği artıracaklarına düşmanlığı, kini ve nefreti artırdılar. Seçimlerde inşallah onlara gerekli cevabı vermiş olacağız” diyerek sözlerine devam etti.

Arslan: Toplumun her kesimini kucaklayabilen tek partiyiz

AK Parti’nin toplumun her kesimini kucaklayabilen tek parti olduğunu söyleyen Arslan, “Türkiye’deki her etnik kökenin; sağcısıyla, solcusuyla, Alevi’siyle, Sünni’siyle ve diğer etnik unsurlarıyla kendini ait hissedebildiği tek parti AK Parti” dedi.

Arslan, istikrarın sürmesi için Karagedik halkından destek istedi.
Karagedik

Arslan: “Büyük projelerin devamı için AK Parti”

Karagedik ziyaretinin ardından Maki İnşaat fabrikasına giden Arslan, Ankara Mogan Sel Kapanı projesini inceledikten sonra fabrika işçileriyle bir araya geldi. Arslan, fabrika işçilerine, “AK Parti büyük projelere imza attı, büyük projelerin devamı için AK Parti’nin iktidara gelmesi gerekiyor. Ülke koalisyona giderse büyük projeler sekteye uğrar bunu engellemek için sizlerden AK Parti’ye destek vermenizi istiyorum” dedi.

kuyumcu

Döner “Artık AK Parti Diyorum”

Gölbaşı İlçe merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Arslan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Gölbaşında kuyumcu dükkânı işleten Halil Döner, Arslan’ya yaptığı sohbetin ardından “Ben 7 Haziran’da dahi MHP’ye oy verdim. Bu zamana kadar oyum hep MHP lehineydi. Ama artık görüyorum ki MHP bunu hak etmiyor. Ülkemin geleceği için benim ve ailemin oyu artık AK Parti’den yana olacak” dedi.

Halil Döner’la aynı fiklirde olan diğer esnaflar da oylarını AK Parti’ye vereceklerini söyledi. Arslan Gölbaşı’nda kendisine destek sözü veren esnafa teşekkür ederek desteklerinin daimi olmasını istedi.