AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Spor Platformu tarafından Yenimahalle’de düzenlenen “15 Temmuz’dan 16 Nisan’a Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Spor” konulu programa konuşmacı olarak katıldı.

ANKARA – 27.03.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Yenimahalle’de Spor Platformu bünyesindeki sporculara yaptığı konuşmada, “Nasıl sporda amatör düşünerek, amatör alt yapıyla, amatör ruhla, mütevazı bütçelerle Devler Ligi’nde mücadele edilemezse Türkiye’nin yönetiminde de şu anki sistemle büyümenin imkânı yok. Bu sistemle maraton koşamazsınız, bu sistemle ancak mahalle maçı yapar, taştan kale kurar, kendi aranızda eğlenirsiniz. Bugünkü sistemle ancak bol gol yemeye oynarsınız” dedi.

“14 yıllık sessiz devrimi küçümsüyorlar”

“Mücahit Arslan” olarak da bilinen AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, ana muhalefetin Hayır’cı anlayışının kökeninin eski dönemlere kadar uzandığına dikkati çekerek, “Merhum Menderes’i karalayanlar, bununla da yetinmeyip darbe yaparak asanlar da bunlardır” diye konuştu.

Arslan, ana muhalefetin AK Parti’nin başarılarını adeta yok saymasını da eleştirdiği konuşmasını, şu sözlerle sürdürdü:

“AK Parti döneminde, Merkez Bankası rezervi 125 milyar dolara, ekonomi hacmimiz 800 milyar dolara, milli gelirimiz 11 bin dolara çıktı. Üstelik AK Parti bu başarıları, önüne konulan tüm engelleri aşarak, yüz yüze bırakıldığı tüm badireleri atlatarak gerçekleştirdi. İşte bugün Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ diyenler, ülkemizdeki istikrar ve başarı grafiğinin ivme kazanmasını istemiyor, 14 yıllık sessiz devrimi küçümsüyorlar.”

“Hayır cephesinde olanlar köhnemiş sistemin devamını istiyor”

Arslan, AK Parti’nin daha müreffeh bir Türkiye’yi hedeflediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Biz yeni bir gelecek kuruyoruz, yeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Hayır cephesinde olanlar ise köhnemiş sistemin devamını istiyor. Biz çocuklarımıza yepyeni ve geleceği daha parlak bir Türkiye hediye ediyoruz, onlar ise çocuklarımıza 80’lerin, 90’ların Türkiye’sini reva görüyor. Biz Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon yapmaktan bahsediyoruz, onlar ise ‘Amatör ligde küme düşmeye oynayalım’ diyorlar.”

Program sonunda, konferansın katılımcıları arasında bulunan milli sporcular AK Parti Ankara Milletvekili Arslan’a milli forma ve Badminton takımı hediye ettiler.