26.05.2018 – AK Parti Ankara Milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Ali İhsan Arslan, “AK Parti, siyasal sistemdeki yeniliklerin de öncüsü oldu. AK Parti, demokrasi için büyük bir başarıdır” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, seçim bölgesi Mamak’ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak AK Parti Mamak Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Arslan’ı, burada AK Parti Mamak İlçe Başkanı Abdullah Muhammed Özer ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül karşıladı. Seçim hazırlıklarını görüşen Arslan, Mamak Boğaziçi Mahallesinde, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşların sıkıntılarının çözümüne yönelik çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Bölgenin alt yapısının mevcut yapılaşmayı taşıyacak şekilde yenilenmesi çalışmalarının başlatılması gerektiğine işaret eden Arslan, çok uzun yıllardır süre gelen sorunların, hataların AK Partili yerel ve genel yönetimler döneminde çözüme kavuşturulduğunu, mevcut çalışmaların daha da iyi hale getirilmesine çalışıldığını kaydetti.

Mamaklıların siyasi tercihlerinde AK Parti’nin her zaman en önde yer aldığına vurgu yapan Arslan, “Bu seçimde her anlayış, her parti muhatabını buldu. Tüm partilerin oyu yerine gidecek. AK Parti, siyasal sistemdeki yeniliklerin de öncüsü oldu. AK Parti, demokrasi için büyük bir başarıdır.” dedi.

Arslan, daha sonra Mamak Belediye Başkanı Akgül ile birlikte sırasıyla Mamak Taksi, Boğaziçi Taksi, Nata Vega Anatolium Taksi, Yeşilbayır Taksi ve Kayaş Taksi duraklarını ziyaret ederek, taksici esnafıyla sohbet etti.

Mamak Taksi Durağında durak başkanı Mustafa Çılpınar tarafından  karşılanan Arslan, durağı daha önce de ziyaret ettiğini anımsatarak, yenilenen durak binasının, taksici esnafının ihtiyaçlarını karşılama noktasında son derece iyi olduğunu belirtti.

Taksici esnafının toplumun nabzını tuttuğunu, oy oranlarına yönelik tahminlerinin birçok anket, araştırma şirketinden daha tutarlı sonuçlar ortaya koyduğunu dile getiren Arslan, taksicilerin seçim sonuçlarına yönelik tahminlerini sordu.

-“Sol seçmen de biliyor ki genel başkanları lider vasfı taşımıyor”

Arslan’ın sorusu üzerine taksici Kerim Güngör, “Ülkeyi yönetecek oturaklı bir aday yok. Lider vasfı taşıyan aday yok.” diye konuştu.

Arslan da sol seçmenin de ülkeyi yönetme konusunda kendi adaylarına güvenmediğini ifade ederek, “Sol seçmen de biliyor ki genel başkanları, adayları lider vasfı taşımıyor. AK Parti iddia sahibi olduğu için, büyük bir lidere sahip olduğu için uluslararası camia da her seçim döneminde bel altından vurmaya başlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ali İhsan Arslan, AK Parti olarak kendileriyle yarıştıklarını, her bir seçmenle sabırla konuşarak, 16 yıllık iktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlatacaklarını belirterek, “Artık ‘şunları yapacağız’ diyecek bir şeyi bulmakta zorlanıyoruz. Çünkü her şeyi yaptık, artık yaptıklarımızı daha da iyi hale getirmeye, güzelleştirmeye çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Mamak Taksi Durağı ziyaretinde lise arkadaşı taksici Hakan Polat ile karşılaşan Arslan, arkadaşı Polat ile bir süre sohbet etti.

Boğaziçi Taksi Durağında da durak başkanı Kadir Kayısı tarafından karşılanan Arslan, sel felaketinin yaralarının hızla sarılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Durak başkanı Kayısı ve diğer taksicilerden, mahallenin sorularını dinleyen Arslan, acil çözüm gerektiren sorunun kentsel dönüşüm olduğunu, bu konuda yaşanan gecikmenin de idareden değil, yasal mevzuattan kaynaklandığını, bunu da aşmak için gerekli adımları attıkları söyledi. Arslan, kentsel dönüşümün hızla devam edeceğini, alt yapının da güçlendirileceğini belirtti.

Bölgede AK Parti’nin durumunun çok iyi olduğunu, seçmenden büyük teveccüh gördüklerini dile getiren Arslan, yerel ve genel yöneticilerden işini savsaklayan, yanlış yapan kim olursa hesabını vatandaşa vereceğini kaydetti.

Nata Vega Anatolium Taksi Durağında da taksicilerle keyifli bir sohbet eden Arslan, taksicilere “Cumhurbaşkanı adayları arasında Reis’ten başka ülkeyi yönetecek bir aday mı var?” sorusunu yöneltti. Durak başkanı Erdoğan Oltaca, “Reis’ten başka yönetecek kimse yok. Muharrem İnce anca bisiklete biniyor. Kimseye yararı yok, en azından taksiye binsin de esnafa faydası olsun.” dedi.

Taksici İsmail Kalender de Arslan’ın ziyaretini sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınlayarak, takipçilerin selamını Arslan’a iletti. Taksici İsmail Kalender, “Biz seçim çalışmamızı bitirdik, AK Parti tek parti.” diyerek AK Parti’ye desteklerinin tam olduğunu belirtti.

Kalender’in, muhalefet partilerine dönük eleştirilerde bulunması üzerine de Arslan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin AK Parti döneminde büyük hizmetler aldığını, bölgenin doğal güzelliklerinin yapılan hizmetlerle tanınır hale geldiğini belirterek, taksicilerden bölgeyi ziyaret etmelerini istedi.

Taksi durağının karşısındaki oto yıkama  dükkanını ziyaret eden Arslan, burada otomobillere olan ilgisini dile getirerek, yıkama ve bakım teknolojileri hakkında yıkamacılardan bilgi aldı.

Daha sonra Yeşilbayır Taksi ve Kayaş Taksi duraklarını ziyaret eden Arslan, burada da esnafla sohbet etti.

Taksici esnafının ardından Mamak’ta aile ziyaretlerinde bulunan Arslan, ilk olarak Kayaş Mahallesinde Rıza Yücel’in evini ziyaret etti. Yücel’in, prostat kanseri babası Aziz Yücel’e geçmiş olsun temennisinde bulundu ve evin çocuklarına çeşitli oyuncaklar hediye etti.

Kayaş’ta oturan, eşinden ayrı yaşayan, en küçüğü 2 aylık, 3 çocuk annesi Özlem Aslıhan Kapusuz’u da ziyaret eden Arslan, Özlem Aslıhan Kapusuz ve annesi Gülten Kapusuz ile sohbet etti. Gülten Kapusuz’un, Kürt ve CHP seçmeni olduğunu, çocuklarını da solcu olarak yetiştirdiğini dile getirmesi üzerine Arslan, milletvekili olarak sadece AK Partililere gitmediklerini, parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşlara ulaşmaya çabaladıklarını söyledi. Arslan’ın, kendisinin de Diyarbakırlı olduğunu ifade etmesi üzerine Gülten Kapusuz, “O zaman verdim oyumu, sen de bendensin.” dedi. Gülten Kapusuz, babasının rahatsızlığı nedeniyle gittiği devlet hastanelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Arslan, ailenin sıkıntılarının giderilmesi konusunda yardımcı olacağı ifade etti.