AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirilen Evet mitinginde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada 16 Nisan’da neden EVET denilmesi gerektiğini anlattı.

ANKARA – 11.04.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirilen Evet mitinginde yaptığı konuşmada, “İşine gelmeyince seçilmiş hükümetleri hizaya getirmeye kalkışan vesayet odaklarının, üst akılların, sömürgeci anlayışın etkisine öldürücü bir darbe indirmek için, 16 Nisan’da milli demokrasiye ve güçlü cumhuriyete ‘EVET’ diyoruz” dedi.

Mücahit Arslan olarak da tanınan AK Parti Milletvekili Arslan, 16 Nisan’da neden Evet denilmesi gerektiğini anlatmaya odaklandığı konuşmasında, şu ifadelere de yer verdi:

“Çıkar gruplarının maşa olarak kullandığı medya tarafından hükümetlere ayar verildiği dönemlerin yeniden yaşanmaması için ‘Evet’ diyoruz. Bürokrasinin seçilmiş hükümetleri adeta emir kulu sayma alışkanlığının ortadan kalkması için ‘EVET’ diyoruz. FETÖ benzeri ihanet şebekelerinin tekrar ortaya çıkmaması, başka 15 Temmuz’lar yaşanmaması için ‘EVET’ diyoruz.”

“Evet, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını sağlayacak”

Anayasa değişikliğinin asla bir rejim değişikliği olmadığına, tam tersine cumhuriyetin daha da güçlendirilmesini hedeflediğine dikkati çeken Arslan, “Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından 1923’te kurulmuş olan gerçek cumhuriyete ‘EVET’ diyoruz. Ecdadımızın 1923’te kurarak bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da güçlenmesini ve ilelebet yaşamasını sağlayacak olan yepyeni bir yönetim sistemine ‘EVET’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Arslan, miting konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin millet iradesini yönetime daha iyi yansıtmanın yanı sıra milli kültürü esas alacağına da işaret ederek, “Halkın iradesini, halkın ihtiyaçlarını temel alacak olan milli demokrasiye, güçlü bir cumhuriyete ‘EVET’ diyoruz. Ahmet Yesevi’lerin, İbn-i Arabi’lerin, Yunus Emre’lerin, Hacı Bektaş-ı Veli’lerin, Mevlana’ların, Hacı Bayram-ı Veli’lerin, Pir Sultan Abdal’ların geleneğinden beslenen manevi iklimin ülkemizin dört bir yanında hüküm süreceği parlak bir geleceğe ‘EVET’ diyoruz” dedi.

Şehit ailesine taziye

AK Parti Milletvekili Arslan, Gölbaşı’nda geçekleştirilen Evet mitinginin ardından Çubuk ilçesinde yaşayan bir şehit ailesinin evini de ziyaret etti. Arslan’ın, 2016’da Kızılay Güven Park’taki patlamada şehit düşen İsmail Karagöz’ün ailesinin evine yaptığı ziyaret, merhum dualar eşliğinde tekrar anılmasına vesile oldu. Arslan, ziyaretin anısına şehit ailesine Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Gün içerisinde babası vefat eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a taziye ziyaretinde bulunan Arslan, ilçe esnaflarıyla da hasbihal etti.