AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Elmadağ İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 16 Nisan Halk Oylaması Toplantısı’na” konuşmacı olarak katıldı.

ANKARA – 29.03.2017 – AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Elmadağ İlçesi mahalle başkanlarına ve vatandaşlara hitaben bugün yaptığı konuşmada, “Türkiye bugün dört bir taraftan kuşatılmış durumda. Avrupa’da Almanya, Hollanda, İsviçre terör örgütlerini himayelerine almışlar, sokaklarında yürüyüşlerle Hayır propagandası yaptırıyorlar. Bazı ülkelerin, FETÖ’yü nasıl kullandıkları, nasıl arkasında durdukları alenen belirginleşiyor. Bazı Avrupalılar terör örgütlerine ev sahipliği yaptıkları gibi FETÖ’cülerin de hamiliğini üstleniyorlar” dedi.

“Türkiye’de darbe yapanlar soluğu Almanya’da alıyor”

Mücahit Arslan olarak da bilinen Ankara Milletvekili Arslan, Avrupa ülkelerinden Almanya’nın da aynı tutum içerisinde olduğunu vurgulayarak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Almanya’da istihbarat müdürü 15 Temmuz’u yapanların FETÖ’cü olduklarına ikna olmadıklarını söylüyor. Türkiye’de terör eylemi yapanlar soluğu sizin ülkenizde alıyor. Türkiye’de darbe yapanlar soluğu sizin ülkenizde alıyor. Türkiye’de MİT’in yardım tırlarını manşetlere taşıyanlar soluğu sizin ülkenizde alıyor. Bunun üstüne bir de, Hayır kampanyası yapıyorsanız, demek ki Türkiye’ye karşı gerçekten düşmanca bir tutum içerisindesiniz.”

Şehit ailesine taziye

Arslan, Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Beldesi’nde 2016 yılında Diyarbakır Sur’da şehit olan Özel Harekâtçı Polis Mustafa Büyükpoyraz’ın ailesini ziyaret etti. Arslan, taziye ziyaretinde bulunduğu Büyükpoyraz ailesine, Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, gün içerisinde Çaykur, Işık Kardeşler ve Zebrano fabrikalarını da ziyaret etti.