12.06.2018 – AK Parti Ankara milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, muhalefet partilerinin tutumunu eleştirerek, “Biz hedeflerimiz peşinde koşarken muhalefet ise engellemekle, yıkmakla, imha etmekle meşgul. Muhalefet terörle mücadeleye bile destek vermiyor. Muhalefet Türkiye’nin geleceğini tehdit eden FETÖ ve PKK terör örgütleriyle mücadeleyi sulandırmakla meşgul.” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, Evren ve Şereflikoçhisar ilçelerini ziyaret etti.

Evren’de AK Parti SKM’de İlçe Başkanı Hüsamettin Ünsal, Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci ve partililerce karşılanan Arslan, seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kampanya çalışmaları için başarılar diledi.

15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezinde Evrenlilerle bir araya gelen Arslan, 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu günden bu yana yönetim sistemindeki en köklü değişikliğin 24 Haziran seçimlerinin ardından hayata geçeceğini ifade eden Arslan, yasama ve yürütmenin tamamen ayrılacağını, cumhurbaşkanlığı makamına verilen yürütme yetkisinin sadece Meclis tarafından denetlenebileceğini kaydetti.

Ali İhsan Arslan, “Biz hedeflerimiz peşinde koşarken muhalefet ise engellemekle, yıkmakla, imha etmekle meşgul. Muhalefet terörle mücadeleye bile destek vermiyor. Muhalefet Türkiye’nin geleceğini tehdit eden FETÖ ve PKK terör örgütleriyle mücadeleyi sulandırmakla meşgul.” dedi.

AK Parti’nin Ankara’ya dair projelerini anlatan Arslan, Evren’in de hak ettiği değeri AK Parti döneminde gördüğünü, en iyi hizmeti sunmak için yerelde ve genelde çalışmaların büyük bir gayretle devam edeceğini kaydetti.

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek isteyen Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin güçlü bir şekilde seçilmesinin önemini anlattı.

Evren Kadın Kolları üyelerine de seslenen Arslan, kadın kollarının çalışmalarının parti için çok değerli olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR ZİYARETİ

Daha sonra Şereflikoçhisar’a geçen Arslan, esnaf ziyaretleri yaparak, hayırlı işler dileğinde bulundu. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye destek isteyen Arslan, vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Keyifli anların yaşandığı esnafı ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1987’de Beyoğlu Belediye Başkanlığına adaylığı döneminde kampanya ekibinde yer alan kebap ustası Adanalı Mehmet Demirtaşlı ile tanışan Arslan, Demirtaşlı ile eski ve yeni seçim kampanyalarıyla ilgili sohbet etti.

Şereflikoçhisar’a yerleşen eski Afgan Komutan Muhammed Muhammedi ile tanışan Arslan, ilçede yaşayan 500 civarındaki Afgan kökenli vatandaşın AK Parti’ye gönül vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dost ve kardeş ülkelerin halklara Türkiye’nin kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.

Arslan, Türkiye’nin AK Parti iktidarında yaşadığı gelişim ve değişimin ardından, 25 yıldır yaşadığı Hollanda’dan kesin dönüş yapan Bedia Atak ile de sohbet etti. Arslan, Atak’ın “2002’den beri AK Partiliyim, yurtdışında başımızı dik tutan tek lider Erdoğan” sözleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.