07.06.2018 – AK Parti Ankara milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, seçim kampanyası çerçevesinde Haymana’da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 24 Haziran’da tam anlamıyla hayata geçeceğini belirterek, “Yeni sistemde, kısa zamanda daha fazla iş yapılacak; 16 yılda ne kadar icraat yaptıysak 3-4 yılda daha fazlasını yapabileceğiz. İktidarın önündeki eski engeller kalkmış olacak. Muhalefet yıkmak, engellemekle meşgul iken biz ise daha fazla iş, daha fazla yatırım yapmaya odaklanıyoruz” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, Haymana’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezini ve Haymana Sanayi Sitesini, Yurtbeyli, Sinanlı ve Atlıpınar köylerini ziyaret etti.

Haymana AK Parti SKM’de İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve partililerce karşılanan Arslan, seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kampanya çalışmaları için başarılar diledi. AK Parti SKM’de Haymana’nın köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Arslan, önerilerini ve taleplerini not ettiği muhtarlara, çalışmalarında yardımcı olma sözü verirken, güçlü desteklerinden dolayı teşekkür etti.

-“Köylü yeni traktör aldı, tamire getiren yok”

Arslan, daha sonra Haymana Sanayi Sitesini ziyaret ederek, esnaf ve çalışanlara hayırlı işler diledi. Bir traktör tamirhanesinde ustaların “Köylüde para var yeni traktör alıyor, tamire getiren yok” sözlerine karşılık olarak Arslan, “Demek ki köylü kardeşlerimiz durumlarında gözle görülür bir iyileşme var. Dolayısıyla tamircilerde işler biraz azalsa da, Türkiye’de işler yolunda gidiyor” dedi.

Daha sonra Yurtbeyli köyünde vatandaşların misafiri olan Arslan, 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatarak, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için destek talebinde bulundu.

Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgi vererek, sistemin Türkiye’nin kalkınmasına, yapılacak yatırımlara hız katacağını, bürokratik engellemelere son vereceğini vurguladı.

Yurtbeyli’nin ardından Sinanlı Köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Arslan, köyün sıkıntılarını dinleyerek, çözüm için yardımcı olma sözü verdi.

Köylülerden Resul Özkul’un “Biz dava adamıyız. Sinanlılar olarak davanın adamı Reis’imizin yanında yer almaya devam edeceğiz” sözlerini alkışlayan Arslan, vatandaşlara AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Altıpınar Köyünde de seçmenlerle buluşan Arslan, 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkati çekti.

Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun zamandır hayata geçirmek istediği bir sistem olduğunu belirterek, sistemi uygulayacak en iyi kişinin yine Erdoğan ve AK Parti olduğunu söyledi:

“Yeni sistem sayesinde, 16 yılda ne kadar icraat yaptıysak 3-4 yılda daha fazlasını yapabileceğiz. İktidarın önündeki eski engeller kalkmış olacak. Muhalefet yıkmak, engellemekle meşgul iken biz ise daha fazla iş, daha fazla yatırım yapmaya odaklanıyoruz.”

Arslan daha sonra davet üzerine Bostanhüyük köyüne geçerek, burada yapımı devam eden camii inşaatını inceledi. Cami yapımında yardımcı olma sözü veren Arslan, köy çocuklarına çeşitli oyuncaklar hediye ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.