06.06.2018 – AK Parti Ankara milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, “Vesayet odakları Cumhuriyet tarihi boyunca kazandıkları tecrübelerin hepsini AK Parti üzerinde uygulamak istedi. Yapamadıkları anlarda yargı, basın ve hatta askerle iktidarımızı sıkıştırdı. Ancak Cumhuriyet tarihinde bu konuda muvaffak olamadıkları tek parti AK Parti oldu” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, Bala’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezini, ayrıca Afşar, Kesikköprü, Büyükbayat ve Üçem köylerini ziyaret etti.

Bala AK Parti SKM’de İlçe Başkanı İbrahim Karaca, Belediye Başkanı Arif Kaplan ve partililerce karşılanan Arslan, seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Arslan, SKM ziyaretinin ardından Afşar köyüne geçti.

Bala’nın ve köylerinin sıkıntılarını bildiklerini, çözüm için yerel yönetimler ve hükümet olarak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Arslan, vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Arslan, AK Parti’ye yönelik engelleme çalışmalarını anlattı:

“Vesayet odakları Cumhuriyet tarihi boyunca kazandıkları tecrübelerin hepsini AK Parti üzerinde uygulamak istedi. Yapamadıkları anlarda yargı, basın ve hatta askerle iktidarımızı sıkıştırdı. Ancak Cumhuriyet tarihinde bu konuda muvaffak olamadıkları tek parti AK Parti oldu.”

Arslan, 15 Temmuz’da AK Parti iktidarına yönelik darbe teşebbüsünü de Allah’ın lütfu ve milletin desteğiyle aştıklarını söyledi:

“Şimdi bu terör örgütüyle mücadele çok yönlü olarak devam ediyor. Mücadelenin bitmesi için biraz daha zaman geçmesi lazım. En azından davaların sonuçlanması lazım.”

“İcraatlar hız kazanacak”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle icraatların kısa sürede gerçekleşeceğini, bürokratik engellemelerin son bulacağını vurgulayan Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar seçilmesiyle yatırımların eskisinden daha hızlı şekilde devam edeceğini, AK Parti’nin de Meclis’te çoğunluğu elde etmesiyle ortaya çıkacak uyumun Türkiye’nin hızına hız katacağını söyledi.

Daha sonra Kesikköprü köyüne geçen Arslan, köy konuk evinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Arslan, bölgede Kürt vatandaşların yoğun şekilde yaşadığına işaret ederek, AK Parti’nin Cumhuriyet tarihinde birliğe, kardeşliğe en çok önem ve değer veren iktidar olduğunu söyledi.

AK Parti’nin iktidarının ilk yıllarında Birlik ve Kardeşlik Projesini hayata geçirdiğini, ardından Çözüm Sürecine başladığını ancak her iki girişimin de terör örgütü ve destekçisi siyasi partilerce sabote edildiğini anlattı:

“Çok çaba gösterdik, gelinen yer de kötü değildi. Vatandaşımız bizim ne niyette olduğumuzu gördü. Teröre yapışan HDP’nin, PKK’nın neler yaptığını da gördü. Birliğin, kardeşliğin, barışın olmadığı ülkelerin ne hale geldiğini Suriye’de, Irak’ta gördük. 9-10 milyon Suriyeli açlık ve sefaletle karşı karşıya kaldı. Bir ülkede birlik, beraberlik olmazsa gelinen nokta ortadadır.”

Ali İhsan Arslan, “Türkiye’nin sorunlarına, sıkıntılarına vakıf olan tek parti AK Parti, Türkiye’yi en güzel şekilde yönetecek lider de sadece Cumhurbaşkanımız Erdoğan.” ifadesini kullandı.

Kesikköprülülerin ulaşım, mera ve spor kulüplerinin sıkıntılarını dile getirmesi üzerine Arslan, sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağı sözünü verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle görüşen Arslan, Kesikköprü Spor Kulübü Derneğinin malzeme ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Arslan, Büyükbayat ve Üçem köylerini de ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden Arslan, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek talebinde bulundu.