04.06.2018 – AK Parti Ankara milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayları Ali İhsan Arslan, “Milletimizin bize teveccühü sandığa da yansıyacak. Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve partimize gösterdiği yoğun ilgi, 24 Haziran’da sandıkta oy olarak tecelli edecek inşallah” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, Çankaya Oran Atatürk Sitesi ve Turan Güneş Bulvarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Oran Atatürk Sitesi yönetim ofisinde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Arslan, site sakinlerinin Çankaya Belediyesinden şikayetlerini dinleyerek, konunun takipçisi olacağını, gerekirse Ankara Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sorunların çözümüne yardımcı olacağı sözünü verdi.

Bazı site sakinlerinin “4 sene öncesine kadar AK Partiliyim demek bile mümkün değildi. Artık cesurca, bağıra bağıra AK Partiliyim diyebiliyoruz” sözleri üzerine Arslan, AK Parti’nin Türkiye’de özgürlükleri genişlettiğini, geçmiş dönemin ceberrut, baskıcı zihniyetini tarihe gömdüğünü söyledi.

Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde sorunların bürokratik engellemelere takılmadan daha hızlı çözüleceğini kaydetti.

Seçilecek cumhurbaşkanının hemen ekibini kurarak, vaatlerini yerine getirmek için çalışmaya başlayacağını, devletteki üst düzey atamaları hızla yapabileceği gibi çalışmayan bürokratı da hemen görevden alabileceğini anlatan Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle AK Parti’nin 16 yılda yaptığı icraat ve yatırımların 3-5 yıl gibi kısa bir sürede yapılabileceğini belirtti.

Meclis’in yetkilerinin artırıldığını, cumhurbaşkanını denetleme yetkisinin sadece Meclis’e verildiğini ifade eden Arslan, AK Parti’nin iktidarda bulunduğu süre zarfında yapmak istediği birçok değişikliğin engellendiğini, iktidarlarının ilk yılında millet iradesini tam olarak Meclis’e yansıtamadıklarını söyledi.

Arslan, iktidarları boyunca milletin desteğini hep yanlarında hissettiklerini, bu destekle Türkiye için çalıştıklarını, vesayet odaklarının engellemelerini de yine milletin desteği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle aştıklarını vurguladı.

Ali İhsan Arslan, vatandaşların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sahiplenmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, bu teveccühün 24 Haziran’da sandıklara yansıyacağına inandığını ifade etti.

Oran Atatürk Sitesinde bulunan Süleyman Uyar İlkokulunu da ziyaret eden Arslan, okul müdürü Filiz Ekinci ve öğretmenlerle sohbet etti. Okulun 4. sınıf öğrencilerinin tezhip eserlerinin yer aldığı sergiyi gezen Arslan, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Daha sonra AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Fatih Şahin’in Turan Güneş Bulvarında bulunan seçim irtibat bürosununa geçen Arslan, burada AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül tarafından karşılandı. Arslan, seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kampanya çalışmaları için başarılar diledi.

Turan Güneş Bulvarında esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Arslan, Bulvar boyunca karşılaştığı vatandaşlar sohbet ederek, kırmızı karanfil takdim etti. Vatandaşların AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan muhabbet ve sevgilerine şahitlik etmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Arslan, vatandaşların sevgisine, teveccühüne layık olmak için her zamankinden daha fazla çalışacaklarını vurguladı.

Arslan’ın ziyaret ettiği, spor malzemeleri satan mağazanın sahibi Ünsal Soncu, Ülkücü olduklarını belirterek, esnaflar olarak düzenin bozulmasını istemediklerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinin devamından yana olduklarını söyledi. Arslan da Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin geleceği için çalıştıklarını kaydetti.

Arslan, seçimi erkene almalarının temel nedeninin de ekonomik düzenin bozulmaması, esnafın işlerinin devamını sağlamak olduğunu vurgulayarak, dış odaklı seçim istemlerinin ekonomide bir beklenti yarattığını bu beklentinin durağanlığa neden olduğunu bu yüzden seçim kararı alındığını söyledi.

Ali İhsan Arslan, bir bankada sıra bekleyen Prof. Dr. Uğur Büyükburç ile de ayaküstü sohbet etti. Büyükburç, Türkiye’nin çok ciddi bir sürece girdiğini ve ancak güçlü bir yönetimle bu süreçten çıkabileceğini belirterek, “Türkiye güzel idare edilirse 10 yıl içinde dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacaktır. Kaliteli yönetim ve iyi eğitimcilerle bu memleket çok daha iyi yerlere gelecektir.” ifadesini kullandı.

Caddedeki taksi duraklarını da ziyaret eden Arslan, AK Parti iktidarlarının küçük esnafı desteklemeye devam edeceğini vurguladı.

Esnaflarla keyifli sohbetlerin yaşandığı ziyaretler esnasında vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye desteklerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Arslan, “Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve partimize olan sevgileri, 24 Haziran’da sandıkta oy olarak tecelli edecek inşallah.” dedi.

Arslan daha sonra Yukarı Dikmen Mahallesinde bazı vatandaşların evlerine konuk oldu. Arslan, oğlunun evinde yaşayan 83 yaşındaki Muazzez Baylanay’ı ziyaretinde el öperek  hayır dua istedi.

Mahalledeki çocuklara oyuncak hediye eden ve onlarla sohbet eden Arslan, davet üzerine de 64 yaşındaki Sabriye Korkmaz’ın evine de misafir oldu.

Arslan, daha sonra da lise öğrencisi oğlu ve 7 aylık kızı ile yaşayan Derya Başaran’ı ziyaret ederek, ev sakinleriyle sohbet etti.