03.06.2018 – AK Parti Ankara milletvekilleri ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayları Ali İhsan Arslan ve Yalçın Akdoğan’ın ortaklaşa kullanacakları Seçim İrtibat Bürosu dün sade bir törenle kapılarını seçmenlere açtı. Arslan, törende yaptığı konuşmada, “Kampanya faaliyetlerimizi Çukurambar’daki bu büromuzdan yürüteceğiz. Seçim İrtibat Büromuz hayırlı uğurlu olsun. Açılış merasimimizi onurlandıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çukurambar’daki Seçim İrtibat Bürosunun açılış töreninde, Ali İhsan Arslan’ın babası eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili M. İhsan Arslan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara milletvekili adayları, bazı belediye başkanları ve çok sayıda partili hazır bulundu.

Arslan, açılışta yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin geçmiş seçimlerden farklı bir öneme sahip olduğunu hatırlatarak, “16 Nisan 2017 halk oylamasıyla milletimizden de onay alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, önümüzdeki seçimlerle birlikte fiilen hayata geçirilmiş olacak” dedi.

Arslan, AK Parti’nin ilk kez seçimlere girdiği 2002’den itibaren tek başına iktidar olmasına karşın, uzun bir süre vesayet odaklarının çeşitli engellemeleriyle karşılaşmış olduğuna, ancak kararlı bir mücadeleyle engelleri aşıp başarılı olduğunu anlattı.

Vesayet sisteminin oyunlarının AK Parti Genel Başkanını milletvekili yaptırmamakla başladığını, parti kapatma davaları, cumhuriyet mitingleri, muhtıralar, yargı darbeleri, Gezi olayları gibi engellemelerle sürdüğüne dikkati çekerek, “Bunlarla da kalmadılar, en sonunda 15 Temmuz’da silahlı darbe teşebbüsünde de bulundular. Türkiye’nin ilerlemesini engellemek için her türlü çabayı sarf ettiler. Ama milletin desteği ve teveccühüyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti tüm engelleri aştı” dedi.

Türkiye’de AK Parti’den sonra bir partinin 3-4 dönem üst üste yüzde 50 oy oranıyla iktidara gelme ihtimalinin çok düşük olduğunu belirten Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde, millet iradesinin tam olarak Meclis’e yansıyacağını ve vesayetin son bulacağını vurguladı.

Arslan, MHP’nin desteğiyle Meclis’ten geçirilerek, halk oylamasıyla milletten de onay alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin kalkınmasına hız katacağını belirterek şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız, bu yeni sistemle üst düzey bürokratları ve bakanları doğrudan atayabileceği gibi çalışmalarından memnun kalmazsa tek imzayla onları görevlerinde de alabilecek. Bu bize, 16 yıl boyunca yapmaya çalıştığımız işleri 3-4 yıl gibi kısa sürede yapma imkanı sağlayacak.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye destek talebinde bulunan Arslan, milletin 16 yıldır esirgemediği 24 Haziran’da da göstereceğine inandığını ifade etti.

Yalçın Akdoğan’ın da davetlilere hitaben bir konuşma yaptığı açılış töreni, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Kurdele kesimiyle son bulan açılış töreni sırasında Arslan ve Akdoğan, davetlilerle hatıra fotoğrafları da çektirdiler.