Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ali İhsan Arslan’ın bugünkü ilk durağı Polatlı Devlet Hastanesi açılışı ve Gölpınar Baraj Temel atma töreni oldu.

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen Polatlı Devlet Hastanesi açılışı ve Gölpınar Barajı Temel atma törenine Ali İhsan Arslan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ak Parti Ankara milletvekili adayları katılım sağladı.

Eroğlu : “Hayırlı Uğurlu Olsun”

Törenin açılış konuşmasını yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Hastanemiz vatanımıza, milletimize, Ankara’mıza ve Polatlı’mıza hayırlı uğurlu olsun. Halkımız geçmiş dönemde yaşananları unutmamalı. Hem hastanemiz hem Baraj temelimiz Polatlı’ya bereketli olsun” dedi. Eroğlu sözlerine şu şekilde devam etti:  “Orman ve Su İşleri olarak ülkemizde su problemi olan 76 şehrimizin su problemini giderdik.  2700 DSİ tesisi temin ettik.  Polatlı’da Gölpınar barajımızda 25 bin metreküp su sağlayacak. Son olarak Gölpınar projemiz normalde 2018 yılında tamamlanacak ancak ben bu konuda huzurunuzda Proje Mütahitimizden bu tarihi 10 Ekim 2017 saat 11:59’a almasını istiyorum ve geç kalması durumunda Polatlımıza 12 dersliği bulunan bir okul yapacağını belirterek sözünü alıyorum.”

Babacan: “Kısa Sürede Uzun Yok Katettik

Açılış törenine katılarak konuşma yapan geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı ve 26. Dönem Ak Parti Ankara Milletvekili adayı Ali Babacan, “ülkemizde yaşanan terör olaylarının üzücü olduğunu belirterek yaşanan patlamada ölen vatandaşlara rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi. Babacan sözlerine şu şekilde devam etti: “Sağlık hizmetleri 13 yıl gibi kısa bir sürede çok yol katetti. Sağlık hizmeti en çok maliyet gerektiren alandır. Biz bu maliyet olayını en uygun şekilde yapıyoruz. Gölpınar Barajı temel atma projesi ile ilgili olarakta ülkemiz tarım ülkesidir, Su hayattır, güzel kullanmak bilim ve sanattır; Bu sanatı bakanlığımız en iyi şekilde icra ediyor. Hastanemiz ve Baraj projemiz hayırlı uğurlu olsun.”

Akdoğan: “ Her Türlü Terör Olayının Karşısındayız”

Açılış töreninde konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,  “Ankara’da yaşanan vahim terör olayını kınıyoruz. Biz terörün her türlüsünü lanetliyor, patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör saldırıları ülkemizin birliği ve beraberliğine, demokrasisine, istikrarına karşı darbe niteliği amacındadır. Biz bu amacı bir olarak beraber olarak omuz omuza  aşacağız” dedi.

Milliyetçilik İcraat Ve Hizmetle Ortaya Konulur

Akdoğan konuşmasını “Ankara sadece memur kenti değil; Ankara sağlık, tarım, sanayi ve savunma sanayi alanlarında da önemli noktada olan bir şehirdir. O yüzden hizmetimizi ve icraatlarımızı gece gündüz demeden çalışarak gösteriyoruz. Milliyetçilik bu şekilde olur. Polatlı’da açılışını yaptığımız hastane; 50 bin metrekare kapalı alana sahip olup, 355 yatak, 300 rezerve yatak, 12 ameliyathane, 5 doğumhane, 55 yoğun bakım ünitesi barındırmaktadır. Yine bugün burada temel atım törenini gerçekleştirdiğimiz Gölpınar barajı’da Polatlı’ya 25 bin metreküp su sağlayacak 77 bin dekar alanı sulama imkanı ve 7700 iş istihdamı sağlayacak. Devlet Hastanemizin açılış töreni ve Gölpınar barajımızın temel atma töreni hayırlı uğurlu olsun” diyerek sonlandırdı.

Açılış Kurdelesi Kesildi

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesini Ali İhsan Arslan, Yalçın Akdoğan, Veysel Eroğlu, Ahmet Gündoğdu ve Julide Sarıeroğlu keserek hastane içerisini gezdiler.