29.05.2018 – AK Parti Ankara Milletvekili ve AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Ali İhsan Arslan, Gölbaşı’ndaki seçim çalışmalarında dün yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin karşısında herhangi bir alternatif söz konusu olmadığını vurgulayarak, “24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazanacağını muhalefet de biliyor. Kendilerince tüm güçleriyle parlamentoya odaklanmak istiyorlar. Ama ortada hiçbir projeleri yok. Muhalefetin tek işi engel çıkarmak, köstek olmak. Sizlerden bunu göz önüne alarak, AK Parti’nin parlamentoda çoğunluğu tek başına almasını sağlamanızı istiyorum” dedi.

Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik kampanya çalışmaları kapsamında, Gölbaşı’nda Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) ve esnafı ziyaret etti.

AK Parti’nin Gölbaşı’ndaki SKM’sinde İlçe Başkanı Selim Akceylan ve Belediye Başkanı Fatih Duruay tarafından karşılanan Arslan, kampanya çalışmaları hakkında bilgi alarak, partililere başarılar diledi.

Esnafa ve vatandalara kırmızı karanfil

Gölbaşı Cemal Gürsel Caddesi’nde ziyaret ettiği esnafa ve yol boyunca rastladığı vatandaşlara kırmızı karanfil takdim eden Arslan, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye  destek istedi.

Caddedeki bir grup kadının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgilerini dile getirirken “Sonuna kadar AK Parti. Diğer adaylar bugün konuştuklarını yarın inkar ediyor, dünleri bugünlerine uymuyor. Cumhurbaşkanımıza laf söylemesinler, iftira atmasınlar” demeleri dikkati çekti. Arslan da bu sözlere cevaben, “Desteğiniz için teşekkür ediyoruz. 24 Haziran’a kadar hepimiz oylarımızı artırmak için çalışmak durumundayız” dedi.

Kararsız seçmenlerle de sohbet eden Arslan, AK Parti olarak bir yanlışları oldu ise bunu telafi edeceklerini, ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlara, tüm hassasiyetlere, tüm görüşlere değer verdiklerini belirtti.

Vatandaşlara Gölbaşı’ndan geçen Ankara-Konya yolunun, yer altına alınmasını hedefleyen projeyi anlatan Arslan, AK Parti döneminde semtin gözle görülür bir ilerleme ve gelişme kaydettiğine işaret etti.

-Anneye Cumhurbaşkanıyla tanıştırma sözü-

Arslan, bir giyim mağazasında sohbet ettiği Tuğba Yetkin adlı seçmenin, 9 yaşındaki oğlu Ömer Asıf Yetkin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hayranlığından söz etmesini de ilgiyle dinledi. Kadının, “Oğlum ‘Cumhurbaşkanımızı hep televizyondan mı göreceğiz?’ diye soruyor” demesi üzerine Arslan, anneyi oğluyla birlikte AK Parti’nin 9 Haziran’da Ankara’da yapacağı mitinge davet etti.

Arslan, daveti sevinçle kabul eden anneye, “Mitingde inşallah, sizi ve oğlunuzu Cumhurbaşkanımızla tanıştırma imkanı da buluruz” dedi.

Arslan, cadde üzerindeki MHP seçim irtibat bürosuna da uğradı. Bürodaki MHP’lilerle sohbet eden Arslan, Cumhur İttifakı’nın en yüksek oyu almasının Türkiye’nin geleceği açısından da önemli olduğunu vurguladı.

-Esnafa cesaret çağrısı-

Türkiye’nin ekonomisine güvenme çağrısı yapan Arslan, kaliteli ürünleri daha fazla kişiye ulaştırmak için şubeleşmenin, işi büyütmenin önemine değindi. Arslan, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümelerini sağlamak için var olan devlet imkanlarını da hatırlattığı konuşmalarında, işleri büyütmek için gerektiğinde borçlanmaktan çekinilmemesini tavsiye etti.

Arslan, AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları’nın İstanbul’un fethinin 565’nci yıldönümü vesilesiyle düzenlediği fetih şölenine de katıldı. Arslan kısa bir konuşma yapmasının ardından, 24 Haziran’da çoğu ilk kez oy kullanacak gençlerle tek tek sohbet etti.

-Karagedik sakinleriyle iftar-

Arslan, iftarda ise Gölbaşı Karagedik Mahallesi’ndeki vatandaşların sofrasına konuk oldu. Karagedik Mahallesine daha önce de birçok kez geldiğini anlatan Arslan, mahalle sakinlerinden 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye destek istedi.

Arslan, 24 Haziran’la birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin fiilen yürürlüğe gireceğine dikkati çeken Arslan, mecvut adaylar arasında ülkeyi en iyi yönetebilecek yegane kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a bir kez daha ‘evet’ diyerek, Allah’ın izniyle, Türkiye’nin hayrına olacak bir sonuç elde edilmesini sağlayacağız. Kendisini yeni yönetim sisteminin ilk Cumhurbaşkanı yapmayı hedeflediğimiz Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın rahat çalışabilmesi için AK Parti’nin parlamentoda çoğunluğu elde etmesi de hayati önem taşıyor. O nedenle, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a, milletvekili seçimlerinde de AK Parti’ye sizlerden tam destek bekliyoruz.

 Arslan, Ankara’daki yoğun yağışlar neticesinde meydana gelen selden zarar gören vatandaşların yaralarının sarılacağına da değinerek, başta Gölbaşı Belediyesi olmak üzere tüm kurumların gerekli çalışmaları yapmakta olduğunu belirtti.

-Kars, Ardahan, Iğdır, Derneği’ni ziyaret-

AK Parti Ankara Milletvekili Arslan, iftarın ardından Kars, Ardahan, Iğdır ve Çevre İlleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin Gölbaşı Şubesini ziyaret etti.

Arslan oradaki konuşmasında ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarı olduğunu hatırlatarak, “Yeni yönetim sisteminin ilk uygulayıcısı da, inşallah sizlerin desteğiyle, Sayın Cumhurbaşkanımız olsun istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde hızlı karar alan, dinamik bir hükümetimiz olacak. Oylarınızla, bu yeni sistemin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayata geçmesini sağlarsanız, önümüzdeki 5 yıllık süreçte, bu zamana kadar yaptığımız hizmetlerin çok daha fazlasını yapma imkânımız olacak” dedi.

AK Parti’nin iktidarında bulundu 16 yıllık sürede, farklı vesayet odaklarının önüne çıkardığı engelleri tek tek aşarak çok önemli başarılara imza attığını belirten Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

AK Parti, 16 yıllık iktidarı boyunca, milletin kendisine verdiği yetkiyi en iyi biçimde kullanmak için canla başla çalıştı. Bu uğurda, çok çetin mücadeleler verdik. Hamd olsun, Allah’ın lütfu ve milletimizin desteği sayesinde, bütün engelleri aştık ve üst üste dört dönem iktidar olduk. Yeni dönemde de, sizlerin desteğiyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hayata geçirecek ve söz verdiğimiz icraatları başlatacağız.”

Türkiye’nin birlik ve beraberliğine her dönemde daha fazla sahip çıkmak gerektiğini anlatan Arslan, ekonomik spekülasyonları ve algı operasyonlarını bertaraf etmekte de kararlı olduklarını vurguladı.

Arslan, Ankara’ya yönelik projelere de değindiği konuşmasında, Kahramankazan’daki Mürted Hava Üssü arazisinin büyük bir parka dönüştürüleceğini, Ankara-Niğde, Ankara-İzmir, Ankara-Antalya otoyol projelerinin hızla tamamlanacağını ve İzmir-Sivas-Erzincan hızlı tren hattının yapımının önümüzdeki dönemde tamamlanacağını belirtti.

Arslan, Ankara’nın su ihtiyacını 2035’e kadar karşılamak için, Gerede’deki kaynaklardan şehre su getirmeye dönük projeye de başlanılacağını bildirdi.

-Sel felaketiyle ilgili bilgi aldı-

Arslan, Gölbaşı Devlet Hastanesi’ni de ziyaret etti. Bala’nın Yöreli köyündeki selde hayatını kaybeden Naciye Çalışkan’ın ailesine taziye dileğinde bulunan Arslan, sel felaketiyle ilgili olarak Bala Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgehan, Bala Belediye Başkanı Arif Kaplan ve AFAD yetkililerinden bilgi aldı. Arslan, 7 köyde etkili olan selden zarar gören vatandaşların yaralarının en kısa sürede sarılacağını kaydetti.

Daha sonra, Çimşit Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret eden arslan, dernek üyelerinden 24 Haziran seçimleri için destek istedi.